Meklējam draugus tēva lomas aktualizēšanai Latvijā

W“Meklējam draugus!” Ar šādu uzsaukumu nodibinājums “Centrs Dardedze” aicina pievienoties palīgus jaunai iniciatīvai “Tēvi ir svarīgi!”, lai mudinātu tēvus iesaistīties bērnu aprūpēšanā un audzināšanā. Nodibinājumā “Centrs Dardedze” jau notikušas pirmās tēvu grupas, kur vīrieši guvuši atbalstu, lai varētu aktīvāk iesaistīties bērnu audzināšanā un ģimenes dzīvē kopumā.

 

Tēvu savstarpējā atbalsta grupas ir daļa no projektā paredzētajam aktivitātēm, tādēļ nodibinājums “Centrs Dardedze” meklē draugus, kas palīdzētu daudz plašāk un dziļāk aktualizēt tēvu nozīmi sabiedrībā. Iesaistīties var atbalstot informatīvi, finansiāli un arī praktiski. Plašāka informācija par atbalsta iespējām mājas lapā www.centrsdardedze.lv sadaļā “Tēvi ir svarīgi”.

“Valsts attīstās, ja tajā dzīvo un darbojas harmoniski, uzņēmīgi un par sevi pārliecināti cilvēki! Šāda nācija var veidoties, ja bērnu audzināšanā piedalās gudri un izlēmīgi tēvi. Līdz šim, runājot par tēvu iesaistīšanos, esam saskārušies ar lielu atsaucību. Tādēļ esam pārliecināti, ka atradīsim draugus un sabiedrotos, lai kopīgiem spēkiem veicinātu emocionāli drošas un pašapzinīgas jaunās paaudzes veidošanos. Šobrīd tēvam tiek atvēlēta salīdzinoši šaurāka joma – apgādātājs un sodītājs, palīgs mātei. Bērniem ir vajadzīgi abi vecāki. Jāapzinās, ka tēvs ir nozīmīgs resurss bērna labklājībā. Tēvi ir svarīgi!” uzsver nodibinājuma “Centrs Dardedze” projekta vadītāja Ilze Znotiņa.

“Lai bērnam veidotos harmoniska, līdzsvarota personība, viņam ir svarīgi uzturēt emocionāli tuvas attiecības ar abiem vecākiem. Bērni, kuru tēvi ir iesaistījušies viņu audzināšanā un ir mīloši, uzrāda labākas sekmes mācībās, sociāli un emocionāli labāk attīstās. Šiem bērniem ir mazāk uzvedības problēmu un veidojas pozitīvs pašvērtējums, kas kopumā palīdz uzlabot arī visas sabiedrības emocionālo veselību,” stāsta nodibinājuma “Centrs Dardedze” psiholoģe Līga Redliha.

Uzmanību medijiem! Piektdien, 13. jūnijā, plkst. 12 nodibinājumā “Centrs Dardedze”, Cieceres ielā 3a notiks brokastis centra atbalstītājiem “Kaimiņu būšana”, kur tuvāk varēs iepazīties ar projektu “Tēvi ir svarīgi!”. Būs iespējams uzrunāt gan projekta vadītājus, gan psiholoģi Līgu Redlihu, gan tēvus, kas piedalījušies un vadījuši pirmās tēvu atbalsta grupas.

 

 

Centrs Dardedze” aktivitātes, lai veicinātu veselīgu ģimeņu ilgtspēju un bērnu emocionālo veselību caur tēvu iesaistīšanos bērnu aprūpē un audzināšanā, tiek īstenotas Ziemeļu Ministru Padomes, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu NVO programmas „Veselīgu ģimeņu ilgtspēja Latvijā: tēva loma+mātes loma = emocionāli vesels bērns” un World Childhood Foundation programmas „Tēvi ir svarīgi: tēvu iesaistīšana bērnu aprūpē, audzināšanā un vardarbības pret bērnu novēršanā” ietvaros.

 

Projekts „Bērniem drošas un draudzīgas ģimenes vides veicināšana Latvijas pašvaldībās”, id.nr. 2012.EEZ/PP/1/MAC/093. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Programmu “NVO fonds” finansē EEZ finanšu instruments un Latvijas valsts.

www.sif.lv www.eeagrants.lv www.eeagrants.org

, ,