Uzsākta sociālā kampaņa „Esmu mazs – saudzē mani!”

Lai arī vardarbības novēršana pret bērniem Latvijā ir aktuāls valsts politikas virziens, pavisam mazie bērni (no 0 līdz 3 gadiem) ir īpaša vecuma grupa, kas praktiski ir publiski neredzama un tādejādi tiek pakļauti lielākam vardarbības riskam nekā citu vecumu grupu bērni, secināts nodibinājuma „Centrs Dardedze” veiktajā pētījumā „Mazu bērnu tiesību aizsardzības sistēmas izvērtējums”.

Uzsākot sociālu kampaņu „Esmu mazs – saudzē mani!” š.g. 12. aprīlī plkst. 12.00 „Centrs Dardedze” telpās (Cieceres ielā 3a) notiks preses konference, kurā tiks prezentēti pētījuma dati un sniegta informācija par situāciju valstī mazu bērnu tiesību aizsardzības jomā.

Preses konferencē piedalīsies:

  • veselības ministre Ingrīda Circene,

  • labklājības ministre Ilze Viņķele,

  • sociālantropoloģe, Latvijas Universitātes docente un pētījuma „Mazu bērnu tiesību aizsardzības sistēmas izvērtējums” autore Aivita Putniņa,

  • „Centrs Dardedze” preventīvā centra vadītāja Agnese Sladzevska,

  • „Centrs Dardedze” konsultāciju daļas vadītāja Laila Balode.

Kampaņas „Esmu mazs – saudzē mani!” mērķis ir veicināt mazu bērnu (0-3 gadi) vecāku izpratni par fiziskas sodīšanas un jebkuras citas cietsirdīgas izturēšanās pret maziem bērniem mājas vidē negatīvajām sekām, kā arī uzlabot pieaugušo praktiskās zināšanas par pozitīvām bērnu disciplinēšanas metodēm.

Pētījums ir veikts projekta „Māja bez vardarbības ikvienam bērnam” ietvaros. Pētījums balstās uz dažādu valsts un pašvaldību iestāžu speciālistu viedokļiem un sniegto informāciju, kā arī 18 pašvaldību sniegto informāciju un datiem par darbu ar maziem bērniem.

Papildinformācija par sociālo kampaņu, kā arī kampaņas materiāli pieejami šeit.

Agnese Megne
Nodibinājums „Centrs Dardedze” vadītāja
www.centrsdardedze.lv; www.paligsvecakiem.lv

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Toma
Projekta vadītāja
Tālrunis: 29474651, e-pasts: kristinetoma@inbox.lv

, , ,